Laser chirurgiczny CO2

W ONKOGIN wykorzystujemy laser chirurgiczny CO2 firmy koreańskiej BISON, lidera w produkcji tego typu urządzeń.

Laser CO2 jest doskonałym i precyzyjnym narzędziem do waporyzacji – ablacji zmian w zakresie okolic intymnych, jak i szyjki macicy oraz pochwy. Zabiegi ablacji laserem CO2 są bardzo skuteczną metodą trwałej likwidacji brodawek oraz znamion okolicy intymnej zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Laserowa ablacja zmian na szyjce macicy

Dzięki jednoczesnej identyfikacji i weryfikacji kolposkopowej nieprawidłowych obrazów na szyjce macicy można precyzyjnie zlikwidować patologiczne zmiany o typie: endometriozy, polipów, brodawek czy dysplazji łagodnej (LSIL) związanej z infekcją wirusa HPV – nie powodując żadnych niepożądanych następstw dot. anatomii i funkcji szyjki macicy. Laserową ablację zmian szyjki macicy proponujemy w mniej zaawansowanych zmianach dysplastycznych o typie LSIL (CIN 1) – w przypadkach infekcji przetrwałych HPV wysokiego ryzyka albo przy obecności innych niekorzystnych czynników mogących prowadzić w przyszłości do progresji zmian w kierunku HSIL (CIN/CIN3 – czyli stan przednowotworowy) – np. stwierdzonej w badaniu CINTec ekspresji białka p16.

Inne wskazania do skutecznego zabiegu laserowego zmian szyjki macicy to ogniska endometriozy szyjkowej (powodują częstą plamienia oraz krwawienia przy stosunku) oraz rozległe ektopie gruczołowe prowadzące do nawracających infekcji i dyskomfortu.

Taka waporyzacja laserowa zmian na szyjce macicy (jak również pochwy w przypadku dysplazji VAIN) odbywa się pod kontrolą kolposkopu i nie wymaga znieczulenia gdyż jest niebolesna.

U kobiet miesiączkujących preferujemy czas po miesiączce jako najbardziej optymalny do przeprowadzenia takiej procedury.

Kwalifikacja do zabiegu ablacji laserowej zmian szyjki macicy odbywa się podczas wizyty u specjalisty ginekologii onkologicznej, podczas której weryfikuje się ww. zmiany badaniem kolposkopowym.

Laserowe zabiegi zmian okolic intymnych

W ONKOGIN bardzo często wykorzystujemy z doskonałym efektem laser CO2 do likwidacji brodawek, znamion oraz kłykcin kończystych okolic intymnych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym a jego skuteczność i trwałość efektu jest praktycznie 100% w przeciwieństwie do różnych preparatów farmakologicznych stosowanych miejscowo.

Rzadsze (lecz nie mniej skuteczne) zastosowania waporyzacji laserowej to przetrwała błona dziewicza i/lub przerost spoidła tylniego przedsionka pochwy powodujący ból przy współżyciu lub wręcz niemożność współżycia.

Laser chirurgiczny CO2 firmy Bison z końcówką chirurgiczną do zmian na skórze okolic intymnych

Laser CO2 wraz z medycznym ewakuatorem dymu z filtrem anty HPV gotowy do pracy w ONKOGIN