Laser CO2 Aphrodite (ginekologia estetyczna)

Laser frakcyjny, endovaginalny CO2 Aphrodite, wykorzystujemy z powodzeniem w ONKOGIN celem zwiększenia napięcia i elastyczności ścian pochwy oraz zwiększenie nawilżenia pochwy wraz z przywróceniem jej prawidłowego odczynu pH. W zastosowaniach zewnętrznych przynosi dobry efekt kosmetyczny w odmładzaniu i wygładzaniu skóry miejsc intymnych, jak również w remodelowaniu blizn pooperacyjnych i rozstępów.

Końcówka VR (Vaginal Rejuvenation) dostarczając energii cieplnej ścianom pochwy powoduje remodelowanie jej włókien kolagenowych.

Końcówka ablacyjna SUI (Stress Urinary Incontinence) obkurcza ściany pochwy i większa jej napięcie – w efekcie odcinkowej (kolumnowej) waporyzacji promieniem lasera nabłonka pochwy dochodzi do regreneracji jego uszkodzeń z wytworzeniem nowych włókien kolagenowych przez energię fototermiczną. W konsekwencji protruzja (wpuklenie) ściany przedniej ściany pochwy korzystnie wpływa na funkcjonowanie cewki moczowej i kąta cewkowo-pęcherzowego w leczeniu objawów wysiłkowego nietrzymania moczu.

Końcówka frakcyjna miejscowo działa fototermicznie na skórę, częściowo uszkadzając ją z pozostawieniem jednakże większych obszarów nieuszkodzonej tkanki. W rezultacie dochodzi do regeneracji naskórka z wytworzeniem nowych włókien kolagenowych, co prowadzi z kolei do odmłodzenia tkanki oraz remodelowania i wypłaszczenia blizn.

(źródło – http://bmed.com.pl/produkty/lasery-co2/laser-co2-aphrodite )

Zabieg laserowej rejuwenacji pochwy jest ambulatoryjny, bardzo małoinwazyjny – nie wymaga znieczulenia ani żadnych specjalnych przygotowań. Natomiast zaleca się na ogół jego powtórzenie po 8-12 tygodniach aby uzyskać optymalny i długotrwały efekt.

Skuteczność zabiegów laserem Afrodyta uzależniona jest od właściwej kwalifikacji stąd konieczność wstępnej konsultacji lekarza wykonującego taką procedurę.

Zdecydowanie zalecamy wykonanie zabiegu laserem Afrodyta w przypadkach:

  1. Zespołu rozluźnienia pochwy (poporodowy, dyskomfort intymny w okresie przed- i okołomenopauzalnym)
  2. Atrofia pochwy i objawy suchości pochwy utrudniające współżycie (aktywne kobiety w okresie okołomenopauzalnym)
  3. Objawy wysiłkowego nietrzymania moczu (poporodowe, powysiłkowe w wieku okołomenopauzalnym)
  4. Redukcja blizn pooperacyjnych i rozstępów, poprawa elastyczności skóry okolic intymnych i ich wybielanie, wygładzanie oraz odmładzanie.