Pakiet STI

Pakiet STI (Sex Transmitted Infections)

to dokładna, laboratoryjna analiza występowania infekcji patogenami przenoszonymi drogą płciową : Neisseria gonnorhoea, Chlamydia trachomatis, Mycoplasma genitalum, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealiticum, metodą molekularną (PCR) – zatem praktycznie czułą w 100%.

Choroby przenoszone drogą płciową należą do najczęstszych chorób zakaźnych. Jest to szeroka grupa zakażeń, które przenoszone są podczas kontaktu płciowego – z jednej osoby na drugą osobę.

Do przekazania tego typu chorób wystarczy czasem już kontakt z naskórkiem lub błoną śluzową pokrywającą zewnętrzne i wewnętrzne narządy płciowe, które są dotknięte tego typu infekcją.

 Do tego typu chorób należy:

-Rzeżączka

-Chlamydioza

-Brodawki narządów płciowych

-Opryszczka narządów płciowych

Na całym świecie najwięcej chorób przenoszonych drogą płciową występuje w grupie osób młodych-między 15 a 25 rokiem życia.

Objawy infekcji przenoszonych drogą płciową u kobiet:

-ropny lub śluzowo-ropny wyciek z pochwy

-dyskomfort/ból/pieczenie przy oddawaniu moczu

-zmieniona wydzielina pochwy/zapach/świąd

-owrzodzenia w okolicy narządów płciowych

-krwawienia między miesiączkami

-krwawienia po stosunku seksualnym

-ból podczas stosunku seksualnego

Infekcje narządów płciowych u kobiet, mogą też przebiegać w formie bezobjawowej lub skąpo objawowej, co w konsekwencji może prowadzić do przewlekłych stanów zapalnych miednicy mniejszej, będących wyjściem do problemów z bólami w podbrzuszu oraz z niepłodnością. 

Wymaz w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową można pobrać z kanału szyjki macicy, z cewki moczowej, z pochwy, jak również z zewnętrznych narządów płciowych.

W ONKOGIN proponujemy pakiet STI pacjentkom po ryzykownych zachowaniach seksualnych, z przewlekłymi bolami miednicy mniejszej o nieznanej dotychczas etiologii oraz pacjentkom borykającym się z problemem niepłodności.