Laser frakcyjny chirurgiczny

W ONKOGIN wykorzystujemy frakcyjny laser chirurgiczny CO2 firmy koreańskiej BISON, lidera w produkcji tego typu urządzeń.

Laser CO2 jest doskonałym i precyzyjnym narzędziem do waporyzacji – ablacji zmian w zakresie okolic intymnych jak i szyjki macicy oraz pochwy. Zabiegi ablacji laserem CO2 są bardo skuteczną metodą trwałej likwidacji brodawek okolicy intymnej zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Dzięki jednoczesnej identyfikacji i weryfikacji kolposkopowej nieprawidłowych obrazów na szyjce macicy można precyzyjnie zlikwidować patologiczne zmiany o typie: endometriozy, polipów, brodawek czy dysplazji łagodnej (LSIL) związanej z infekcją wirusa HPV – nie powodując żadnych niepożądanych następstw dot. anatomii i funkcji szyjki macicy. Laserowa ablacja szyjki macicy stosowana jest również w bardziej zaawansowanych zmianach dysplastycznych o typie HSIL – szczególnie w przypadkach CIN2 i ogniskowo CIN 3, jako alternatywa dla konizacji szyjki macicy czy procedury LEEP/LLETZ.

Szyjka macicy ze zmianami CIN2/3 (po weryfikacji histopatologicznej ) – zaplanowana procedura terapeutyczna: laserowa ablacja zmian pod kontrola kolposkopu

Zabieg laserowej ablacji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. U kobiet miesiączkujących preferujemy czas po miesiączce jako najbardziej optymalny do przeprowadzenia takiej procedury.

Kwalifikacja do zabiegu ablacji laserowej odbywa się podczas wizyty u specjalisty ginekologii onkologicznej, podczas której weryfikuje się zmiany patologiczne (w razie konieczności także przez pobranie próbki do badania histopatologicznego) i ustala rozległość zabiegu.

Laser frakcyjny, chirurgiczny CO2 firmy Bison z końcówką chirurgiczną do zmian na skórze

Laser CO2 wraz z medycznym ewakuatorem dymu gotowy do pracy w ONKOGIN